Сільські старости в об’єднаних громадах отримали чіткий статус та коло повноважень: Верховна Рада прийняла відповідний закон

9 лютого 2017 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону України № 4742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)».

За це рішення проголосував 271 народний депутат (поіменне голосування).

Законопроект більш чітко визначає статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності, кола повноважень, підстав та порядку дострокового припинення повноважень, гарантій діяльності тощо.

Зокрема, в чинне законодавство вводиться поняття «старостинський округ», межі якого співпадають з межами території юрисдикції рад тих громад, які об’єдналися. Цим запроваджується повсюдність інституту старост в межах об’єднаної територіальної громади, що є гарантією захисту прав та інтересів жителів всіх сіл та селищ.

Нагадаємо, в першому читанні законопроект було прийнято 8 вересня 2016 року.

Більше про інститут старост в об’єднаних громадах читайте ТУТ