ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

На Хотинщині в селі Зарожани поховали Леоніда Дергача,  Героя АТО (позивний "Академік"), який загинув 1 лютого при виконанні бойового завдання в районі міста Авдіївка Донецької області, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Науковець облишив кар'єру та пішов добровольцем на фронт.

Йому пророкували блискучу кар'єру науковця, але кандидат наук, успішний адвокат і викладач Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леонід Валентинович Дергач пішов на фронт. "Я зараз захищаю не права українців, а захищаю Україну. Це ширше. Не кожну людину, а за всіх. За всіх, хто на Майдані загинув, за тих, хто їздить, допомагає, і волонтери, і прості люди, тому що майже кожен українець доложив трохи, аби допомогти не тільки армії, а й Україні. Я хочу побачити змінених людей, які хочуть щось досягти, і прагнуть це, роблять", - пояснював своє рішення офіцер.

З простого помічника гранатометника за два роки Леонід став лейтенантом і командиром роти.

Загинув Леонід Дергач 1 лютого, коли авдіївську промзону ворог поливав із "Градів".

Після прощання у Києві на Майдані та у Чернівцях, востаннє проліг шлях Героя до батьківського дому. Живим коридором траурну процесію проводжали краяни навколішки, з лампадками та синьо-жовтими стягами.

Учасники АТО, бойові побратими, сотні жителів Хотинщини, представники  влади та багатьох місцевих громад приїхали у Зарожани, аби скласти шану загиблому Герою.

На похорон приходили цілими колективами і сім'ями, ушанували мужнього бійця і юні, і дорослі. Усю дорогу до місця останнього спочинку Героя земляки встелили квітами.

Клішковецька сільська об’єднана територіальна громада висловлює щире співчуття рідним і близьким. Світлі спогади про Леоніда Валентиновича назавжди залишаться у серцях всіх, хто знав, любив і поважав його.
                                     Вічна пам'ять Герою…